ריגה

ריגה היא בירת לטביה והעיר הגדולה מבין כל המדינות הבלטיות. אוכלוסיית העיר מונה מעל ל-700,000 תושבים. העיר ממוקמת לחוף הים הבלטי ומשמשת כעיר נמל ועורק תחבורה ראשי במדינה. העיר העתיקה של ריגה קיבלה מעמד של אתר שימור מורשת עולמית אודות לריכוז המבנים בסגנון יוגנדסטיל שהוא חלק מאסכולת האר-נובו. בריגה נמצא הריכוז הגבוה באירופה של מבנים מסגנון זה.

עיר חדשה

ריגה היא חווה רנסנס (לידה מחדש) כבירת לטביה, פרויקטים רבים לשיקום בניינים ישנים הפכו את ריגה לאחת הערים האטרקטיביות ביותר באירופה. תיירים רבים מגיעים לריגה בשל החשיבות היסטורית של העיר העתיקה והמוניטין שלה כבעלת חיי הלילה הטובים ביותר באירופה.

מה לראות?

בריגה יש כמה רובעים, המעניינים ביותר הם העיר העתיקה והאזור סביב אנדרטת החירות, הממוקם בקרבת מקום. סיור רגלי הוא ללא ספק הדרך הטובה ביותר לראות את שני הרובעים. משרד מידע תיירותי הנמצא בתוך ביתן עם נקודות שחורות, מציע שני סיורים מודרכים וחוברות חינם עם תיאורים מפורטים של בניינים רבים, עבור אלה המעדיפים לטייל עצמאית. הטיולים מכסים את אזור העיר העתיקה ואת מרכז העיר והרחובות הראשיים וכן את רובע הארט נובו. האזור כולו הוא בקנה מידה קטן למדי כך שקל לעשות את כל הסיבוב בשעה-שעתיים. כדאי לעיין בחוברות ולקרוא קצת על האתרים בדרך, החוברת תיתן לכם מושג לגבי מה שאתה רואים. באזורי המגורים מחוץ למרכז ריגה נמצאים בעיקר בנייני מגורים אפורים הבנויים בסגנון סובייטי טיפוסי. אזורים אלה הם כמעט זהים לאלה בכל רחבי מזרח אירופה. עם זאת, הם נותנים מושג איך הרוב המכריע של תושבי ריגה חי גם היום וכן מלמד אותנו שיעור על ההיסטוריה הלא כל כך ישנה של האזור.

שפה

השפה הרשמית היא לטבית, אך בפועל ריגה היא דו לשונית עם לטבית ורוסית המתחלקת בדרך כלל: 50% מהאוכלוסייה הם דוברי לטבית כשפת אם ו-50% מהאוכלוסייה הם דוברי רוסית, רוב האנשים יכולים לדבר את שתי השפות. אנגלית מדוברת על ידי הצעירים ואנשים העוסקים בתיירות. גרמנית היא גם שפה נפוצה למדי, אבל עם אנגלית הרבה יותר קל להסתדר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *